Home » План выхаваўчай работы на летніх канікулах

План выхаваўчай работы на летніх канікулах

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар дзяржаўнай

установы адукацыі

“Гімназія г. Дзяржынска”

(подпіс) Л. С. Паўхлеб

25.05.2016

 

 

КААРДЫНАЦЫЙНЫ План

дзяржаўнай установы адукацыі “Гімназія г. Дзяржынска”

па арганізацыі занятасці непаўналетніх

у летні перыяд 2016 года

 Рэспубліканская акцыя “Лета на карысць”

пад дэвізам “Лета на Дзяржыншчыне: сучасна, даступна, на карысць”

 ЧЭРВЕНЬ

№ п/п Мерапрыемства Час правядзення Адказныя
Аздараўленчыя лагеры на базе гімназіі
1 Работа аздараўленчага лагера “Дружба” 01.06-21.06 Вялічка Г.У.,

Гарошка І.П.

2 Работа профільнага лагера “Эрудыт”

 

01.06-21.06 Бараўцова В.Л., Фурса І.В.
3 Работа лагера працы і адпачынку “Пчолка” 01.06-21.06 Новік А.А.,

Кастэцкая С.І.

4 Работа аздараўленчага лагера “Горад майстроў” ЦТДіМ 27.06-16.07 Дырэктар ЦТДіМ Яшчук Н.В.
Гімназія запрашае
5 Работа камп’ютарнага клуба 11.06-21.06,

у рамках проф. лагера, ЛПА

22.06-30.06,

з 12.00 да 14.00

Бараўцова В.Л.,

Новік А.А.

 

Дубоўская К.А.

6 Заняткі з адоранымі вучнямі “IQ адпачынку не перашкода” 9.00-11.00

(у рамках профільнага лагера)

Настаўнікі-прадметнікі
7 Работа бібліятэкі

(па асобным плане)

Панядз.- субота,

08.30-12.00

12.30-16.00

Харлап А.М.,

Буяноўская Л.С.

8 Праца вучняў на прышкольным участку (па графіку) Панядз.- пятн., 08.00-11.00

 

Класныя кіраўнікі, Шпілеўская Ю.В., Слінка С.У.
9 Выпускны вечар “Гімназія, ты ў нашых сэрцах назаўсёды…” 10.06

 

Нам. дырэктара Новік А.А.
10 Свята, прысвечанае выпуску 9-х класаў, “Гімназічны калейдаскоп” 11.06

 

Класныя кіраўнікі

9-х класаў

11 Свята “Бывай, пачатковая школа!”, прысвечанае выпуску 4 “Б” класа 11.06 Пяткун Г.В., бацькоўскі камітэт
Экскурсіі і паходы
12 Экскурсія вучняў 9 “А”, 9”М” класаў у г. Гомель 13-15.06 Каладзінская Л.Л., Храловіч Т.І.
13 Экскурсія вучняў 5 “Б” класа ў г. Мінск, наведванне Батанічнага сада, планетарыя 03.06 Маркачэўская Н.М.
14 Экскурсія вучняў 6 “Б” класа ў Беларускі дзяржаўны музей народнай архітэктуры і побыту 30.06 Кастэцкая С.І.
15 Экскурсія вучняў 7 “Б” класа ў раённы гісторыка-краязнаўчы музей 15.06 Дубоўская К.А.
16 Экскурсія вучняў 8 “А” класа ў г. Мінск, наведванне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Я.Купалы 27.06 Прыбыльская Н.Л.
17 Экскурсія вучняў 5 “В” класа ў г. Мінск, наведванне Батанічнага сада 01.06 Кандыбайла Г.М.
18 Паход вучняў 6 “Б” класа па маршруце Дзяржынск – Дзягільна – Дзяржынск 04.06 Кастэцкая С.І.
Аб’яднанні па інтарэсах і спартыўныя секцыі
19 Аб’яднанне па інтарэсах “Фантазія”

 

Серада, пятніца,

10.00-11.35

Дзешчыц К.М.
20 Аб’яднанне па інтарэсах “Жывое слова дзіцяці” 01-20.06, пан., серада, пятн.,

11.00-13.00

Мардасевіч В.У.
21 Аб’яднанне па інтарэсах “Юны гітарыст” Серада, пятніца,

12.00-12.45

Бабкоў С.М.

 

22 Аб’яднанне па інтарэсах “До-мі-соль-ка” Аўтор., чацвер,

11.00-11.45

Навіцкая С.С.

 

23 Работа стадыёна (па асобным графіку)

 

10.00-14.00

17.00-21.00

Настаўнікі фізічнай культуры і здароўя, адказныя асобы
СППС і ўзаемадзеянне з соцыумам
24 Работа СППС Па асобным плане Педагог сацыяльны Фурса І.В.,

педагог-псіхолаг Кандыбайла Г.М.

25 Наведванне сем’яў, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы і навучэнцаў “групы рызыкі” На працягу месяца Педагог сацыяльны Фурса І.В., класныя кіраўнікі
26 Дзейнасць настаўніцка-бацькоўскага патруля Кожная субота Нам. дырэктара Новік А.А.
Аздараўленчыя лагеры
27 Наведванне гімназістамі аздараўленчага лагера для вучняў, зацікаўленых у павышэнні моўнай кампетэнцыі па англійскай мове, ў г. Маладзечна 12.06-29.06

 

Намеснік дырэктара па вучэбна-метадычнай рабоце Мігура Г.Я.
28 Наведванне гімназістамі профільнага лагера па падрыхтоўцы вучняў Мінскай вобласці да рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах “Геаграфія” і “Хімія” на базе ДУА “Аздараўленчы лагер “Нёман” Стаўбцоўскага раёна” 11.06-19.06 Намеснік дырэктара па вучэбна-метадычнай рабоце Мігура Г.Я.
29 Наведванне гімназістамі профільнага ваенна-патрыятычнага лагера “Арляты” на базе ДУДА “Дзяржынскі раённы ЦТіК” 02.06-10.06. Намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце Захарава Л.І.
30 Удзел гімназістаў у першай і другой зменах на базе ДАЛ “Дружба” пас. Энергетыкаў” 1 змена –

04-21.06

2 змена –

24.06-11.07

Намеснікі дырэктара Вялічка Г.У.,

Новік А.А.

29 Спартыўна-аздараўленчы лагер “Алімпіец” на базе РЦТіК Дырэктар РЦТіК Чабоцька У.М.
Міжнародныя мерапрыемствы
30 Удзел вучняў 3-х класаў, узорнага аркестра народных інструментаў гімназіі ў Міжнароднай алімпіядзе мастацтваў “KURSHINALE” 24.06-01.07,

Брэсцкая вобл.

Мардасевіч В.Б.,

Карвоўскі Ю.А.,

Навіцкая С.С.

Раённыя мерапрыемствы
31 Удзел у раённых мерапрыемствах, прысвечаных Міжнароднаму дню абароны дзяцей (01.06) 01.06 Намеснікі дырэктара Вялічка Г.У.,

Новік А.А.

32 Удзел у раённай урачыстай лінейцы “Выпускнік – 2016” 10.06 Нам. дырэктара Новік А.А.
33 Раённы турыстычны злёт школьнікаў

(парк акт. адпачынку “Якуцкія горы”)

15-17.06 Сцяпанаў І.Ф.,

Стадуб А.А.

Кінатэатр “Эра” прапануе (пач. у 11.00)
34 Прыгодніцкі фільм “Бліжэй чым здаецца” (DVD, Расія) 02.06 Адміністрацыя кінатэатра
35 Анімацыйны фільм “Angry Birds у кіно” (3D, ЗША) 03-04.06, 07.06 Адміністрацыя кінатэатра
36 Прыгодніцкі фільм “Прыватнае піянерскае” (2D, Расія) 09.06 Адміністрацыя кінатэатра
37 Прыгодніцкі фільм “Рабінзон Круза: вельмі заселены востраў” (3D, Франц.) 08, 11, 12, 14.06 Адміністрацыя кінатэатра
38 Анімацыйны фільм “Алиса в Зазеркалье” (3D, ЗША) 02.06-10.06, 15.06-17.06 Адміністрацыя кінатэатра
39 Прыгодніцкі фільм “Семицветик” (DVD, Расія) 21.06 Адміністрацыя кінатэатра
40 Прыгодніцкі 3D фільм “Волки и овцы: безумное превращение” 06, 09, 11.06 Адміністрацыя кінатэатра
41 Анімацыйны 2D фільм “Чарапашкі Ніндзя – 2” 16, 19, 22.06 Адміністрацыя кінатэатра
41 Анімацыйны 3D фільм “У пошуках Доры” 23-26,

29-30.06

Адміністрацыя кінатэатра
ДУ “Дзіцяча-юнацкая спартыўная школа Дзяржынскага раёна”
Дата, час Назва мерапрыемства

 

Месца правядзення
06.06 Першынства Мінскай вобласці па футболе юнакоў 2003-2005 г.н. Група “Б”, Дзяржынск-Салігорск Стадыён “Гарадскі”
ДУ “Фізкультурна-аздараўленчы цэнтр “Адзінства” Дзяржынскага раёна”
01.06 Спартыўныя гульні, прысвечаныя Міжнароднаму дню абароны дзяцей (01.06) Цэнтральная плошча г. Дзяржынска
11.06 5 тур Чэмпіяната Мінскай вобласці па футболе Стадыён “Гарадскі”
14.06 Дзень здароўя для людзей з абмежаванымі магчымасцямі Стадыён “Гарадскі”
16-18.06 Адкрыты турнір па пляжным валейболе Стадыён “Гарадскі”
26.06 6 тур Чэмпіяната Мінскай вобласці па футболе Стадыён “Гарадскі”
26.06 Турнір па стрытболе “Аранжавы мяч”, прысвечаны Дню моладзі Цэнтральная плошча г. Дзяржынска
ДУДА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі Дзяржынскага раёна”
14.06 Пленэр юных мастакоў “Вось яно якое – наша лета!” Дзіцячы парк
18.06 Квест-гульня “Востраў скарбаў” у рамках праекта “Субота без сацыяльных сетак” пад дэвізам “Сацыяльным сеткам – НЕ, здароваму адпачынку – ДА!” Дзіцячы парк
24.06 Спартландыя “Вясёлыя старты” для выхаванцаў аздараўленчых лагераў СШ №2  г. Дзяржынска
Аўтор., серада, пятн., 14.00-17.00,

чацвер, 09.30-12.30,

аўтор., серада, пятн., суб., 10.00-13.00

Народная студыя “Крынічка” ЦТДіМ

 

ЦКРНіР

Гімназія №1  г. Дзяржынска”

Аўторак, чацвер, 10.00-14.00 Аб’яднанне па інтарэсах “Вернісаж” ЦТДіМ
Аўтор.-пятн., 09.00-12.00,

серада, пятн.,

15.00-18.00

Народная студыя “Арт-Лялька”

 

Народная студыя “Арт-Лялька”

СШ №2  г. Дзяржынска

ЦТДіМ

Аўтор., пятн., суб., 10.00-13.00 Студыя “Мара” ЦТДіМ
Аўтор.- пятн.,

09.00-13.00,

аўтор., пятн., суб.,

14.00-16.00

Студыя “Чарадзеі” Гімназія г. Дзяржынска

ЦТДіМ

Пан.-серада, субота, 09.00-13.00

аўтор., серада,

14.00-16.00

Аб’яднанне па інтарэсах “Ідэя+” СШ №4 г. Дзяржынска

ЦТДіМ

Пан., серада, субота, 08.00-15.00, аўтор., чацв., 08.00-11.00 Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя матацыклісты” СШ №4 г. Дзяржынска
ДУДА “Дзяржынскі раённы цэнтр турызма і краязнаўства”
11-14.06 Майстар-класы для ўстаноў адукацыі па падрыхтоўцы да раённага турыстычнага злёту школьнікаў РЦТіК
20-30.06 Арганізацыя і правядзенне экскурсій і паходаў РЦТіК
ДУА “Цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі

Дзяржынскага раёна”

08.06 Спартыўнае свята “Калейдаскоп здароўя” ЦКРНіР
13-17.06 Тыдзень юных эколагаў ЦКРНіР
15.06 Спартыўнае свята “Фізкульт – УРА!” ЦКРНіР
20-24.06 Тыдзень сям’і ЦКРНіР
27-30.06 Тыдзень сяброўства ЦКРНіР
ДУДА “Эколага-біялагічны цэнтр Дзяржынскага раёна”
01.06 Выстава-продаж “Кветкавы серпантын” ЭБЦ
Чэрвень Удзел у рэспубліканскай акцыі “Здадзім макулатуру – зберажом дрэва” ЭБЦ
Чэрвень Удзел у абласным этапе рэспубліканскіх конкурсаў “Упрыгожым Беларусь кветкамі”, “Берагчы прыроду – занчыць любіць Радзіму” ЭБЦ
ДУ “Дзяржынскі гісторыка-краязнаўчы музей”
Па папярэдняй заяўцы Выстава “Кола часу” Музей
Выстава “Зямлі маёй мінулы лёс”. Віктарына да 870-годдзя г. Дзяржынска Музей
Дзяржынскі гарадскі Дом культуры
06.06, пач. у 11.00 Музычная інтэрактыўная казка “У пошуках чароўнай кнігі ведаў” ГДК
14.06, пач. у 11.00 Тэатралізаваны канцэрт “Музычнае падарожжа” ГДК
25.06, пач. у 15.00 Абласны фестываль па стрытболе і вулічнай культуры “Streekoza” Цэнтральная гар. плошча
Па папярэдняй заяўцы Конкурсна-забаўляльныя праграмы для аздараўленчых лагераў, атракцыёны ГДК, дзіцячы парк

ЛІПЕНЬ

№ п/п Мерапрыемства Час правядзення Адказныя
1 Удзел у святочных мерапрыемствах, прысвечаных Дню Незалежнасці РБ і 870-годдзю г. Дзяржынска 03.07 Нам. дырэктара па выхаваўчай рабоце Новік А.А.
2 Наведванне сем’яў вучняў з мэтай вывучэння бытавых умоў пражывання На працягу месяца Класныя кіраўнікі
3 Работа бібліятэкі (01.07, 25-31.07,  па асобным плане) Панядз.-пятн.,

08.30-12.00

12.30-16.00

Харлап А.М.,

Буяноўская Л.С.

4 Аб’яднанне па інтарэсах “Юны гітарыст” (да 19.07) Серада, пятн.,

12.00-12.45

Бабкоў С.М.
5 Аб’яднанне па інтарэсах “Роднае слова” (з 20.07) Аўтор., чацвер,

10.00-10.45

Мірон Г.М.
6 Работа камп’ютарнага клуба (панядз.-пятн., 12.00 да 14.00)

 

01.07-09.07

11.07-21.07

22.07-31.07

Каркашын А.Ф.,

Дубоўская К.А.,

Шыбко Т.А.

7 Дзейнасць настаўніцка-бацькоўскага патруля Кожная субота Нам. дырэктара па выхаваўчай рабоце Новік А.А.
8 Праца вучняў на прышкольным участку (па графіку) Панядз.- пятн.,

08.00-11.00

 

Класныя кіраўнікі, Шпілеўская Ю.В., Слінка С.У.
9 Работа стадыёна (па асобным графіку)

 

10.00-16.00

17.00-21.00

Адказныя асобы
10 Наведванне гімназістамі Мінскага абласнога фізіка-матэматычнага лагера, у рамках дзейнасці Рэспубліканскай летняй навукова даследчай школы, на базе САК “Брыганціна” 13.07-30.07

 

Намеснік дырэктара па вучэбна-метадычнай рабоце Мігура Г.Я.
11 Удзел гімназістаў у профільнай лінгвістычнай змене “Вывучаем англійскі” на базе ДАЛ “Дружба” пас. Энергетыкаў” 14.07-31.07 Нам. дырэктара па выхаваўчай рабоце Новік А.А.
12 Работа аздараўленчага лагера “Горад майстроў” ЦТДіМ

 

 

27.06-16.07 Дырэктар ЦТДіМ Яшчук Н.В.

ЖНІВЕНЬ

п/п

Мерапрыемства Час правядзення Адказныя
1 Наведванне сем’яў вучняў з мэтай вывучэння бытавых умоў пражывання На працягу месяца Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны Фурса І.В.
2 Наведванне сем’яў, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы і навучэнцаў “групы рызыкі” На працягу месяца Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны Фурса І.В.
3 Работа бібліятэкі

(па асобным плане)

Панядз.-пятн.,

08.30-12.00

12.30-16.00

Харлап А.М.,

Буяноўская Л.С.

4 Дзейнасць настаўніцка-бацькоўскага патруля Кожная субота Нам. дырэктара Новік А.А.
5 Праца вучняў на прышкольным участку (па графіку) Панядз.- пятн., 08.00-11.00

 

Класныя кіраўнікі, Шпілеўская Ю.В., Слінка С.У.
6 Работа стадыёна (па асобным графіку)

 

10.00-14.00

17.00-21.00

Настаўнікі фізічнай культуры і здароўя, адказныя асобы
7 Наведванне гімназістамі профільнага міжнароднага лагера “Лідар” на базе ДАЛ “Дружба” пас. Энергетыкаў” 03.08-20.08 Нам. дырэктара па выхаваўчай рабоце Новік А.А.
8 Наведванне гімназістамі профільнага аздараўленчага лагера “Юны турыст” на базе Мінскай ДАТБ 10.08-18.08 Трацэўская Л.Б.,

Кастэцкая С.І.

9 Наведванне гімназістамі палатачнага лагера па вывучэнню кітайскай мовы на базе НДААЦ “Зубренок” 08.08-16.08 Нам. дырэктара па вучэбна-метадычнай рабоце Мігура Г.Я.
10 Працоўны дэсант па добраўпарадкаванню Брацкіх могілак (у рамках акцыі “Мы гэтай памяці верныя”) Жнівень Нам. дырэктара па выхаваўчай рабоце Новік А.А.
11 Сустрэча з выпускнікамі – 2016 “Віват, студэнты! Віват, гімназісты!” 29.08 Нам. дырэктара па выхаваўчай рабоце Новік А.А.
12 Рэпетыцыя Свята першага школьнага званка 22.08-31.08 Нам. дырэктара па выхаваўчай рабоце Новік А.А.
13 Работа СППС Па асобным плане Фурса І.В., Кандыбайла Г.М.
14 Аб’яднанне па інтарэсах “До-мі-соль-ка” Серада, пятн.,

10.00-10.45

Навіцкая С.С.
15 Аб’яднанне па інтарэсах “Крынічка” Пан., чацвер,

11.00-11.45

Шыбко Т.А.
16 Аб’яднанне па інтарэсах “Роднае слова” Аўтор., чацвер,

10.00-11.35

Мірон Г.М.
17 Работа камп’ютарнага клуба

 

Пан.-пятн.,

12.00-14.00

Доўнар М.Л.
18 Экскурсія вучняў 7 “М” класа ў Беларускі дзяржаўны музей народнай архітэктуры і побыту 06.08 Волчанка А.І.

Намеснік дырэктара

па выхаваўчай рабоце                      (подпіс)                А.А. Новік

Герб i Сцяг

Спасылкі

Cайт Президента Республики Беларусь
ГИАЦ МО РБ
Комитет по образованю МИНГОРИСПОЛКОМА
Официальный сайт Дзержинского райисполкома
АДУКАЦЫЙНЫ ПАРТАЛ
Национальный правовой Интернет-портал Республики Беларусь